Czym kierować się przy wyborze zabawki dla dziecka?

Drogi rodzicu! Nie ulega wątpliwości fakt, że bardzo kochasz swoje dziecko. Chcesz dla swojej pociechy jak najlepiej – aby rozwijała się prawidłowo, aby dogadywała się z kolegami i koleżankami w przedszkolu, aby była ciekawa świata i poznawała go codziennie coraz lepiej. Codziennie starasz się o to, aby rozwój Twojego dziecka przebiegał jak najlepiej. Możesz jeszcze lepiej przyczynić się do szczęścia i rozwoju swojego malucha, wybierając odpowiednie zabawki dla dzieci. Pluszaki, lalki i klocki to nie tylko rzeczy, które za chwilę zostaną zapomniane przez Twoje dziecko. To także ważne narzędzia w poznawaniu świata, dlatego zadbaj o to, by były jak najlepszej jakości i spełniały swoje podstawowe funkcje. 

Jak dużo zabawek powinno mieć dziecko? Ilość a jakość. 

Ile zabawek ma Twoje dziecko? A iloma tak naprawdę bawi się na co dzień? Każdy rodzic wie, że ogromna ilość zabawek w domu to norma przy posiadaniu małego dziecka. Maluch dostaje je już od pierwszych dni życia od cioć, wujków, znajomych, dziadków na przeróżne okazje. Zazwyczaj maluchy bawią się nimi kilka dni, a następnie zabawki lądują w pudle razem z innymi, dawno zapomnianymi. 

Dlatego, kupując dziecku zabawki, znacznie lepiej postawić na jakość, a nie ilość. Po co marnować miejsce w domu i pieniądze na kolejne niespodzianki, kiedy możesz zakupić swojemu dzieci zabawkę, która będzie spełniała wiele funkcji jednocześnie, a dodatkowo połączy zabawę z nauką? 

W jaki sposób wybierać zabawki dla dzieci?

Wybieranie zabawek dla dzieci wbrew pozorom nie jest takie łatwe, jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jakie funkcje powinna spełniać idealna zabawka. Powinna wspierać kreatywność dziecka – pozwolić mu na uwolnienie swojej naturalnej wyobraźni – niech zabawka ma wiele funkcji, które można wykorzystywać ciągle na nowo. Nie mniej ważna jest edukacja przez zabawę – nauka kolorów, kształtów czy liczb. Interaktywność także jest ważną cechą – niech Twoje dziecko i zabawka oddziałują na siebie nawzajem. Nie zapominaj także o bezpieczeństwie, zwłaszcza wybierając zabawki dla niemowlaków.

Posts Tagged with…